Kristallid

Kuidas puhastada kristalle?

Kuidas puhastada kristalle?

Tegelikult on kristallide puhastamiseks väga palju erinevaid viise ja toon siin postituses välja, kuidas mina puhastan enda kristalle ja ehteid.

Kristallid vajavad regulaarset puhastamist, kuna nad imavad endasse meie ning ümbruse energiat. Kristallid annavad meile energeetilist laengut, kui me nendega kontaktis oleme ja selleks, et nad töötaksid meie kasuks pikka aega ja täisvõimsusel tuleb nende eest hoolt kanda nagu nemad kannavad meie eest.

Osad kristallid nagu Kvarts ja Karneool on isepuhastuvad, kuid mõistlik on siiski pärast igat kasutuskorda need puhastada jaa taastada kristallide energia. Puhastamismeetod sõltub kristalli tüübist. Näiteks pehmeid, pudedaid ja alusele kinnitatud kive ohustab veekahjustus. mistõttu tuleks neid puhastada kuivmeetodil, näiteks pruun riis, suitsutamine, päikesevalgus. Paljudele kristallidele tuleb kasuks, kui need panna voolava vee alla või merevette (väldi vett ehetel, millel on lisaks kristallidele mõned kaunistused, kuna hõbetatud või ülekullatud asjad võivad värvi muuta ja tuhmuda).

Uut kristalli tuleb alati enne kasutamist puhastada ja fookustada, ehk panna paika see, millega Sa abi soovid. Enne, kui mina saadan enda ehted kellelegi puhastan need alati Palo Santo või Salvei suitsuga ära, et puhastada see enda energiast, kuid soovitan alati enne kandmist ka ise see üle puhastada ja mõtetes panna paika see, mida Sa sellelt kristallilt soovid sest nii töötab see efektiivsemalt ja kiiremini. Ära karda omavahel segada kristalle, need ei sega üksteist mitte mingil moel. Vali alati kristallitüübile sobiv meetod, kuidas neid puhastada (näiteks kihilisi, pehmeid või paljude väikeste tipukestega kristallid ei taha voolavat vett, kuna võivad katki minna ja sellised pehmed kivid nagu näiteks seleniit võib vees lahustuda).

Voolava veega puhastamine

Hoia kristalle voolava kraanivee all, aseta jõkke, ojja, merre või ookeani, et eemaldada kristallidest negatiivne energia. Mõningaid kristalle võib panna merre, ookeani või veekaussi, kuhu on lisatud peotäis meresoola või kivisoola. Samal ajal hoia mõttes see, et vesi puhastab ära kogu negatiivse energia ja annab kristallile uut energiat. Pärast puhastamist kuivata kivi hoolikalt ning pane päikese- või kuuvalguse kätte, et taastada energiavarusid.

Riisi või soolaga puhastamine

Pane kristall(id) soola või pruuni riisiga täidetud kaussi ja jäta sinna terveks ööks, et kivi negatiivsetest energiatest vabastada. Kindlasti pühi sool kivilt hoolikalt ära ja veendu, et seda ei jää kristalli pragudesse ega õnarustesse, sest vastasel juhul võib sool hakata imama endasse vett ja põhjustada kivi pragunemist. Soola tasub üldiselt vältida, kui kristall on kihiline või rabe. Kui kasutada soolaga puhastamise meetodit soovitan Sul asetada kristall eraldi väiksesse klaasnõusse ja tõsta see sellega soola peale ning jäta see sinna samamoodi terveks ööks või päevaks, sõltuvalt, mis ajal puhastad. Peale seda puhastust pane kristall päikese- või kuuvalguse kätte energiavarusid taastama.

Suitsuga puhastamine

Taimne suits on energiaid puhastava toimega, millega mina näiteks puhastan ka enda kodu ja iseennast lisaks kristallidele. Taimne suits vabastab kristallidesse kogunenud energiaid, mis ei kuulu sellele kristallile. Minu isiklikuks lemmikuks on Palo Santo, Salvei ja Lavendli-Kadaka suitsupulgad. Viirukisuitsuga võib samuti kristalle puhastada, kuid soovitan siiski kasutada taimset suitsu, et puhastus oleks kõige efektiivsem ja kiirem. Pane suitsupulk põlema ja liiguta seda üle kristalli või hoidke kristalli suitsu kohal enda käes, sõltuvalt siis kristalli suurusest, kuidas endal mugavam on. Kord kuus suitsupulgaga puhastamine on piisav, kuid kui tunned, et tahad seda tihedamini teha siis tee seda, usalda enda sisetunnet. Ja muide suitsuga puhastamine sobib igale kristallile seega ei pea Sa kartma, et võid kuidagi kristalli kahjustada.

Valguse visualiseerimisega puhastamine

Hoia kristalli käes ja visualiseeri, kuidas ere valgus langeb alla ja katab kristalli, imades endasse kogu negatiivse energia, mille kristall endasse on võtnud, ja taastab puhta kivi energia. Kui Sinu jaoks on visualiseerimine keeruline või raske, võid kasutada ka selleks küünlavalgust. Ise ma seda varianti pole kasutanud, kuna visualiseerimine kohati ei ole mu tugevaim külg ja taimse suitsuga puhastamine on minu jaoks rohkem siuke kindla peale minek.

Kristalle saab puhastada ka maa abiga

Kui kristalli enegeria on eriti must või negatiivne, siis võib selle ka ööpäevaks või pikemaks ajaks maa alla kaevata. Maa energia tasakaalustab kristalli energiavälja. Kuna kivid on pärit maa seest siis maa sisse maetuna taastub nende ühendus maaga. Kui matad kivi näiteks mõne puu või puujuure alla siis palu, et puu aitaks kivil puhastuda. Maa abil puhastamist soovitan kasutada siis, kui kristalli energia on väga vilets.

Kive saab puhastada ka veel helide, värvide, muusika või lõhnade abil. Mõnedel kristallidel on ka võime puhastada teisi kristalle, karneool on näiteks üks nendest kristallidest. Kes tegeleb ka kaartidega siis soovitan kaardipakis hoida just karneooli kivi.

Kristalli energia taastamine

Kristalli energia taastamiseks võib kristalli panna kas kvartsile või karneoolile, kuid suurepäraselt aitab taastada energiat ka päikese- ja kuuvalgus. Ametüst, Roosa Kvarts ja Türkiis võivad näiteks päikesevalguse käes ära pleekida, seega nende kristallide puhul päikesevalguses laadimine ei toimi, pigem kasutada siis kuuvalgust või mõnda geoodi. Mäekristalli geood on näiteks selline, mis sobib igale kristallile. Minul endal on tehtud aknalauale erinevatest geoodidest altar ja lisatud sinna juurde suur Roosa Kvartsi ja Ametüsti kivi, enamjaolt panen endal ehted sinna alati ööseks, kuid vahel jään ka nendega magama, sõltub päevast. Ehteid tuleks puhastada suitsuga kord kuus, kuid kui tunned, et kivi ei tööta enam piisavalt hästi siis võid seda tihedamini puhastada. Pärast kristalli esmakordset puhastamist saad laadida selle täis energiat mingi konkreetse ülesande täitmiseks. Selleks hoia seda käes ja keskendu eesmärgile, milleks soovid seda kasutada. Kristalle võid valida endale kas vastavalt enda sodiaagimärgile, meeldivuse või siis selle toimeaine järgi. Ükski kivi ei ole vale ja pole olemas kristalli, mis inimesele ei sobiks. Osad kristallid lihtsalt hakkavad mõne sodiaagimärgiga kiiremini tööle.

Kui ostad mõne toote Ricca e-poest siis tea, et need on kõik juba Palo Santo või Salvei suitsuga puhastatud ja valmis kasutamiseks. Unenäopüüdjaid soovitan samuti kord kuus puhastada taimse suitsuga, kas siis Palo Santo või Salveiga. <3

Kuidas puhastada kristalle

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga