Mõtted

Sa oled imeline!

Sa oled imeline päriselt ka!

Praegu on ilmselt iga inimese elu pööratud peapeale erinevatel põhjustel, kuid samas see olukord, mis hetkel valitseb maailmas on mingil määral isegi hea. Paljud inimesed on hakanud vaatama iseendasse ja pööravad rohkem tähelepanu sellele, mida nad elus soovivad ja tahavad saavutada. Mingil määral on see justkui ärkamise aeg, tuleb lahti lasta sellest, mis meid enam ei teeni ja lasta uus enda ellu.

Ma ise olen enda puhul märganud, et paljud sündmused mu elus, mis esijalgu tundusid negatiivsed tegelikult avasid mu silmad uutele võimalustele ja uutele inimestele mu elus. Ma julgen olla rohkem see, kes ma olen ning ma ei mõtle sellele, kuidas keegi reageerib sellele, mida kirjutan või ütlen. Me ei saa nagunii kõigile meeldida ja see on okei. Kõige olulisem on see, et õhtul peeglisse vaadates meile meeldib see inimene, kes meile vastu vaatab.

Ma usun, et kõik, mis meie elus juhtub, juhtub põhjusega. Kõik need inimesed, kes me elust läbi käivad annavad meile midagi juurde, kas siis väärtust või näitavad meile midagi muud. Tihti me usaldame inimesi liiga kergekäeliselt ja võtame enesestmõistetavana neid, kes on meie kõrval olnud igal sammul ja igal hetkel. Me unustame ära, et nemad on just need inimesed, kes hoolivad meist ja on meie kõrval nii heas, kui halvas.

Ma olen aru saanud, et minevik tegelikult mõjutab meid väga palju. Kogu see keskkond, milles oleme kasvanud ja see, kuidas meid on kasvatatud mõjutab meid suuresti ka täiskasvanuna, kuna me võtame kõike endasse ja areneme vastavalt keskkonnale, kus me viibime. Lapsena on meie esimeseks eeskujuks meie vanemad, meie lähedased, lasteaiakaaslased, koolikaaslased, sõbrad jne. Nad kõik mõjutavad meie uskumusi ja seda, kuidas näeme maailma.

Tegelikult areneme ja õpime me igapäev ja me ei tohiks karta seda, kes me päriselt oleme südames. Jah, väga raske on välja tulla vanadest mustritest, mida me kordame ühel või teisel viisil, kuid see on vajalik, et me oleksime päriselt ka südamest õnnelikud ja rahul enda eluga. Muidugi ei ole elu 24/7 lust ja lillepidu, meil on tõusud ja mõõnad ning see on üks osa elust. Ükskõik, kui raske aeg ka poleks, me tuleme sellest alati välja ja me tuleme sellest välja palju tugevamatena, kui me olime enne.

Ma olen alati tundnud, et ma olen teistsugune, kui teised ja tundsin alati, et ma ei sobitu kuskile ning mul on olnud raskusi inimeste usaldamisega. Mingil määral on see hea, sest minevikus usaldasin ma inimesi liiga kergelt ja ma ei osanud öelda ei. Alati, kui kellelgi oli abi vaja siis ma olin olemas ja üritasin anda parima endast. Kuid tead, et neid inimesi, kes usaldavad kergelt ja ei oska öelda ei, on väga kerge ära kasutada? Mingil hetkel ma sain sellest aru. Ilmsel see, et üritasin alati kõiki aidata ja pidasin igat teist inimest enda sõbraks tulenes sellest, et tahtsin kõigile meelida ja olla neile meelejärele. See oli viga, tean seda nüüd.

Kui me proovime iga hinna eest teistele meeldida siis võime me kaotada iseennast. Mingil hetkel me ei tea enam, kes me ise päriselt oleme. Vahel me ei taha seda iseendale tunnistada sest me kardame seda, mida teised arvavad või ütlevad ja see on okei, sest lapsena me ootame koguaeg vanemate heakskiitu või luba, millegi tegemiseks või mitte tegemiseks, sama kordub ka siis, kui me läheme lasteaeda või kooli. Isegi täiskasvanuna ootame me kellegi heakskiitu või luba millegi tegemiseks. Seda nimetatakse iseenda saboteerimiseks. Tihti me tahame midagi teha, kuid siis leiame kohe sada vabandust miks seda mitte teha, tuleb tuttav ette?

Mäletan, et kui ma üldse blogima hakkasin siis mõtlesin nii palju sellele, et huvitav mida keegi mõtleb, kui kirjutan nii või naa. Jah, teiste arvamus oli mulle oluline. Miks? Ilmselt sellepärast, et ma tahtsin tunda, et kuulun kuskile, kuid läbi selle ma tegelikult olin keegi teine, kes ma tegelikult polnud. Ma olen aru saanud sellest, et ükskõik, mida ma ka ei teeks või ei ütleks, on alati neid, kellele ma ei meeldi ja see on okei. Me kõik oleme erinevad, meil on erinevad maailmavaated, uskumused ja eesmärgid elus ning see on okei.

Mitte kellelgi pole õigust, kedagi arvustada või hinnata enda standartite järgi sest mitte ühegi inimese arvamus ei ole terve maailma tõde. Tuleb osata lihtsalt eirata seda müra, mis ei vii Sind elus edasi. Me keskendume nii kergelt negatiivsetele asjadele, mis meile öeldakse ja võtame seda nii südamesse, kuid miks me ei tee sama positiivsete asjadega? Sest kergem on olla ohver ja otsida kaastunnet inimestelt, kui lasta lahti sellest, mis meid ei vii elus edasi.

Ma tahan selle postitusega öelda seda, et ei ole vahet, millised on Sinu uskumused või millisena näed Sina maailma, kui Sinu arvamused erinevad Su lähedaste omast siis sellest ei ole mitte midagi halba. Me kõik näemegi maailma erinevalt. Me kõik usume erinevaid asju, kes usub Jumalat, kes usub Universumit, kes arvab üldse, et polegi olemas midagi suuremat, kui inimesed jne. See on okei, pole vaja sõdida sellepärast, et keegi arvab teisiti, kui meie, see on okei. Ära mõista hukka neid inimesi, kelle arvamus ei ühti Sinu omaga ja kui Sa tunned, et mõni inimene Su elus väsitab Sind ja tekitab negatiivseid emotsioone siis lõika ta enda elust välja, sama tee ka sotsiaalmeedias, ära jälgi neid inimesi, kes toovad Sinus esile negatiivsed emotisoonid.

Andesta kõikidele inimestele enda elus ja lase lahti minevikust. Vaata sügavale iseendasse ja lihtsalt andesta. Andestamisel on suur jõud. Me ise loome oma maailma, me ise enda mõtetega manifitseerime endale täpselt sellise elu, mida me hetkel elame. Kui Sa teed ühte ja sama asja üha uuesti ja uuesti ning loodad muutust siis seda ei tule. Selleks, et Su elu muutuks, pead Sa enda elus midagi muutma. Ole enda vastu aus ja ära sea endale piiranguid erinevate vabandustega. Sa oled võimas ja Sinu kätes on see, kes Sa olla soovid.

Ja pea meeles, et Sa saad seda, mida välja annad. Nagu öeldakse, mida külvad, seda lõikad. Märka enda ümber neid, kes Sinust hoolivad ja, kes võtavad Sind sellisena nagu Sa oled ja ära mitte kunagi hoia kinni kellestki, kes ei soovi olla osa Sinu elust. Lase lahti. Me ei saa sundida mitte kedagi. Ole lihtsalt see, kes Sa oled päriselt ja Sa näed, et õiged inimesed tulevad Su ellu.

<3

sa oled imeline