Opaliit ja mäekristall
Unenäopüüdja

Poolvääriskividest Unenäopüüdja

Milleks poolvääriskividest unenäopüüdja?

Poolvääriskividest unenäopüüdja on kindlasti vajalik igale inimesele, sest poolvääriskividel on väga palju tervendavaid ja kaitsvaid omadusi. Eriti kasulikud on nad just meie vaimsele tervisele.

Mille järgi valida poolvääriskive?

On levinud valearusaam, et justkui igale tähemärgile on oma kivi, tegelikult on kõik kivid kõigile, lihtsalt osad poolvääriskivid hakkavad meiega kiiremini tööle. Ma olen alati valinud poolvääriskive enda sisetunde järgi, kätte võttes, kuidagi tunneb ära selle, millist kivi Sul parasjagu vaja on. Samuti olen ostnud neid mõju järgi, et ala, kui tahan kaitset negatiivsete energiate eest siis olen valinud vastavalt sellele endale ka poolvääriskivid.

Viimasel ajal ma muidugi ei osta enam poolvääriskivides ehteid vaid teen neid ise ja vastavalt siis sellele, mille suhtes tunnen, et vajaksin lisatuge. Google annab meile tegelikult väga palju erinevat informatsiooni poolvääriskivide kohta ja kindlasti tasub nende kohta rohkem lugeda, kui Sulle veidigi see teema huvi pakub.

Aga milleks ikkagi poolvääriskividest unenäopüüdja?

Poolvääriskividest unenäopüüdja
Poolvääriskividest unenäopüüdja

Indiaanlaste juures olid väga levinud unenäopüüdjad, mida kasutati selleks, et püüda kinni kõik halvad unenäod ning, et head uned jõuaksid magajani. Unenäopüüdjad on “ära kodustatud” ka Eesti rahva poolt, kaunistades mitte ainult meie magamistube, vaid ka autosid, elutoa seinu, lapsevankreid, suvila katusealuseid jne. Mis seal imestada- unenäopüüdja on atraktiivne ning selle komponendid- suled ja ämblikuvõrgu imitatsioon- on looduslähedased, nii nagu haldja-/maa-/taarausku maarjamaalanegi.

Legendist tulenevalt valmistati unenäopüüdjaid alguses eranditult looduslikest materjalidest, sest ülim õpetaja oli loodus ise. Indiaanikultuuris meisterdasid unenäopüüdjaid näiteks vanaemad ja vanaisad oma vastsündinud lastelastele, et need tagaksid lapse voodi kohal talle rahuliku une tulvil ilusaid unenägusid.

Indiaanlased usuvad, et öine õhk on tulvil unenägusid. Head unenäod on selged ja teavad oma teed unenägude nägijani ehk magava inimeseni, laskudes mööda unenäopüüdjat ja sellel rippuvaid sulgi magajani. Väikenegi sulgede liikumine tähendas indiaanlaste jaoks seda, et hea unenägu liikus just läbi. Halvad unenäod on aga segaduses ja segadusse ajavad. Nad ei leia oma teed läbi võrgu ja jäävad sellesse kinni, kuni hommikune päike nad kaotab.

Kuidas tehti kunagi unenäopüüdjaid?

Algul punuti unenäopüüdjaid punase paju okstest, kasutades veel kõrvenõgest, kuigi legend ise rääkis hobusejõhvide kasutamisest. Võrgu külge riputati linnusuled ja ka keskmisesse auku paigutati sulg või vääriskivi, aga vaid üks, sest eluvõrgul on vaid üks looja.
Oluliseks peeti ka seda, et kogu unenäopüüdja tuli punuda ühest pikast katkemata jupist. Unenäopüüdjaid nimetatakse ka unistuste püüdjateks, kuna nad mitte ainult ei püüa endasse meie kaitsmiseks halbu unenägusid, vaid aitavad väidetavalt magajal oma unenägusid ka paremini mõista ja meeles pidada.

Unenäopüüdja toimib vaid siis, kui kõrgemasse vaimu uskuda ja asetada see oma voodi kohale nii, et see ripuks magaja pea kohal. Horisontaalsel pinnal muutub unenäopüüdja passiivseks.

Tänapäeval on unenäopüüdjate disain muutunud väga mitmekülgseks, tehakse pitsilise võrguga, erinevate kujundite ning materjalidega püüdjaid. Kuigi neil on rohkem dekoratiivne eesmärk, aitab usk unenäopüüdja olemusse sellegipoolest pakkuda magusat und.

Osad unenäopüüdjad on täiustatud erinevate poolvääriskividega, millel on toime ka meie unenägudele- teatud kristallid aitavad neid meeles pidada (lasuriit, larimar, küaniit), suurendada tähenduslike unenägude nägemist (lasuriit, apofülliit) või toetada lihtsalt rahulikku ja sügavat und (magnesiit, ametüst). Magamise ajal ning meile ligidal olles saavad nad mõjutada ka meie aurat ja tasakaalustada meie energiad- justkui kristalliteraapia une ajal!

Kui kipud enne magamajäämist unistama, sobib Sinu unenäopüüdjasse mäekristall, sest tema on väga tõhus soovide Universumisse edastaja.

Ehk siis tegelikult poolvääriskivid muudavad unenäopüüdjad veel võimsamaks, kui nad muidu on. Kindlasti peaks selline unenäopüüdja olema igas kodus, minul on isegi autos ja usun, et see toimib.