Mõtted

Toksilised inimesed

Toksilised inimesed on meie kõigi ümber, kuid kas tead, et Sul on valik? Kõik inimesed, kes tekitavad Sinus negatiivseid emotisoone, lase neist lahti. Hoia neist eemale ja ümbritse ennast nendega, kes Sinust päriselt hoolivad. Kes elavad Sulle kaasa ja toetavad Sind. Inimesed, kes tõstavad Sind ülesse. Inimesed, kes ei tunne kadedust, kui Sul läheb hästi. Jäta kõik need toksilised inimesed enda elust välja, Sa hävitad ennast. Palun ära tee endale nii. Vahet ei ole, kas tegu on võõraga, sõbraga, perekonnaga. Mitte kellelgi ei ole õigust Sind hävitada. Sa oled väärt paremat. Kui Sa ei hoia iseennast ja ei armasta isennast siis, kes seda tegema peaks? Palun ära otsi teistes heakskiitu, ela enda elu täpselt nii nagu Sina tunned, et see on Sulle hea. Alati leidub neid, kes tahavad meid alla tõmmata. Alati. Kuid Sinu valik on see, kas Sa lased seda teha. Ära lase. Päriselt ära tee seda. Ära kahtle mitte kunagi selles, kas Sa oled piisav. Sa oled piisav täpselt sellisena nagu Sa oled. Ausalt. Ja Su elu on Su enda kätes kullake. Märka seda, tunneta, mis Sulle ei meeldi ja mis Su ellu ei kuulu ja hakka vaikselt seda kõike muutma.

Mis ühiskonnas me elame?

Ma ei mõista vahepeal üldse, et millises maailmas me elame. Inimesed on nii negatiivsed ja nii kadedad ning otsivad kõigis midagi halba, et saaks ikka midagi negatiivset öelda. Kas selle asemel poleks palju toredam kaasa elada ja tunda rõõmu sellest, kui kellelgi läheb hästi? Üks tüüpilisi asju, mida enda kohta pidevalt kuulen on see, et mis tal viga elada, mitte midagi tegema ei pea ja firmad muudkui saadavad tasuta asju. Really? Kus planeedilt on pärit sellised inimesed ja selline mõtlemine üldse?

Koostööd firmadega ei ole niisama, päriselt ka.

Firmadega koostöö tegemine on minu jaoks palju rohkem aeganõudev, kui see kui ma käisin kunagi, kellegi all tööl 8-5ni. See ei käi päris nii, et ma istun siin rahulikult kodus ja magan voodis ning muudkui firmad saadavad asju. Kas saate ikka aru, et selle taga on meeletu töö ja vaev? Ükski pilt ei tule nii, et ma võtan kaamera välja ja 2min ning pilt on valmis. Ei. Ma pühendan enda aja sellesse, ma teen seda südamega ja tahan, et tulemus oleks võimalikult ideaalne. Ja siis kuuled kuskilt, et jälle on kellelgi midagi öelda. No palun võtke kokku end päriselt. Miks kunagi inimesed ei näe seda osa, mis tegelikult selle kõige taga on?

Kas keegi teist on üldse mõelnud miks ma valisin just selle suuna? Miks ma valisin just selle, et jagan inimestega enda mõtteid ja enda elu? On keegi mõelnud miks ma päriselt seda teen? Esiteks ei olnud mul muud valikut, kui ma pidin leidma endale töö, mida ma saaksin teha ilma, et ma tapaksin ennast füüsiliselt. Ma ei saa mitte kunagi teha tavatööd isegi, kui ma seda tahaks. Minu jaoks oli väga mugav käia tööl nii, et Sul oli kindel graafik ja turvaline sissetulek, üks lihtsamaid asju üldse. Jah teisalt üks raskemaid, sest vaimselt see väsitas nii meeletult ja ma teadsin alati, et need töökohad, kus ma tööl olin ei olnud mulle.

Liigesehaigus on see,mis muutis mu elu ja suunda

Ma olen võidelnud üle kümne aasta enda liigesehaigusega ja otsinud võimalusi, kuidas ma saaksin endale sissetuleku tekitada ilma, et ma liigselt enda tervist koormaks. See kõik, mis ma olen täna saavutanud ei ole tulnud kergelt. Ma olen näinud meeletult vaeva, on olnud magamata öid, palju pisaraid ja mõtteid, et miks ma küll seda teen. Ilmselt enamus ei kujuta ette ka, kui palju tegelikult nö avalikult enda elu jagamine toob kaasa negatiivsust ja inimeste kadedust, millega ma tegelema pean.

Kogu see teekond on olnud minu jaoks üks raskemaid teekondi üldse, mis ma olen pidanud just tööalaselt läbi elama ja seda tänu nendele negatiivsetele inimestele, kes kohe kuidagi ei oska ja ei suuda enda elu elada. Alati on keegi, kellel on midagi öelda. Alati on keegi, kes tahab Sind alla tõmmata. Ma olen olnud selles seisus, kus ma saan päevas mitmeid kirju, kui mõttetu inimene ma olen ja, et ma ei jõua elus kuskile ning ma peaksin ennast ära tapma jne. Kuidas Sa sellisele asjale vastu peaks? Tundub ikka, et kõik tuleb nii kergelt, et muudkui istun lihtsalt diivanil ja firmad saadavad asju?

Ma olen tänu blogimisele ja instagramis enda sisu jagamisele olnud olukorras, kus ma tahaks lihtsalt alla anda ja siit maailmast ära saada, kuid ma ei teinud seda. Ma vaikisin, võtsin aja enda jaoks ja tulin tagasi siis, kui tundsin, et olen valmis. See kõik ei olnud kerge, tänaseni tegelen endas nende blokeeringute vabastamisega, mis minus tekitasid need inimesed, kes kirjutasid firmadele, kes laimasid mind täiesti suvaliselt ja mõtlesid enda peas mingeid asju välja lihtsalt selleks, et mind hävitada? Ma ei tea tänaseni, mis nende eesmärk on, kuid enam see ei huvita mind. Ma keskendun enda elule ja teen täpselt seda, mida ma tunnen, et ma tahan teha ja selle juures on mul täiesti ükskõik, mida keegi minust arvab. Ma ei meeldi Sulle? Palun ära jälgi mind siis. Ma ei jälgi neid inimesi, kes mulle ei meeldi ja, kes minus vastikust tekitavad. Me ei peagi kõigile meeldima ja see on okei.

Ma päriselt ka armastan rääkimist ja see on mu tugev külg

Ma armastan pildistamist, ma armastan RÄÄKIMIST, mis on olnud muide terve mu elu üks mu tugevamaid külgi. Ma olen üli tänulik, et mul on võimalus teha tööd, mis mulle meeldib. Ma ei oleks kunagi uskunud, et ma hakkan firmadega koostöid tegema ja üldse blogima, kuid siin ma olen. Ja tead mis? Mulle meeldib see. Selle asemel, et Sa räägid negatiivselt parem ela mulle kaasa, tunne rõõmu, et ma suutsin leida töö, mis ei riku mu tervist ja ma saan puhata täpselt nii palju, kui mu tervis seda vajab. Või kui seda ei suuda siis miks Sa mu tegemisi jälgid? Mind näiteks ei huvita üldse, kui palju keegi mingite asjade eest maksab, kui palju keegi kellegagi koostöid teeb või üleüldse mida naabri Maali teeb. See pole minu elu. Ma keskendun enda elule ja loon oma elu. Kellegi teise elus elamine ei muuda minu oma paremaks. Kellegi maha tegemine ei muuda mind paremaks.

Varem ma lasin mõjutada ennast teiste sõnadel, kuid enam mitte. Ma tean oma väärtust ja ma tean, et saan hakkama kõigega, mis mu elu toob. Ma ei anna alla. Ja see, kui ma ei räägi sellest, kui raskelt midagi mu ellu on tulnud siis ma ei pea seda vajalikuks. Ma ei ole ohver, ma olen võitleja. Ma ei vaja kellegi haletsust, ma saan ise hakkama. Mida annab üldse kellelegi see, kui teab, et nutsin siin kodus aasta aega järjest ja olin vaimselt täiesti katki? Ilmselgelt MEIL KÕIGIL on elus probleeme ja raskeid hetki, kuid ma olen valinud halamise asemel endasse vaatamise. Ma ei ole ohver nagu ma ütlesin. Mu elu on mu enda kätes ja ma tean, et 90% minu elust loeb see, mida ja kuidas ma mõtlen. Seega lase mul palun elada ja suuna enda tähelepanu kuskile mujale. Sa hävitad selle negatiivsusega ainult iseennast mitte mind sest mul on ÜKSKÕIK. Jah, Sa ajad mu korra närvi aga homme oled Sa juba unustatud 😀

Keskendu iseenda elule

Kui keegi tekitab Sinus negatiivseid tundeid siis vaata endasse ja küsi endalt miks? Mis on selles inimeses see, mis minus negatiivseid tundeid esile toob? Sinu tunded ei puutu minusse. It’s all about you. Inimesed tihti peegeldavad meis neid katkiseid osi, millega me tegelema peaksime. Ja päriselt usu mind, kui suunaksid enda energia, mis Sa minu peal kulutad enda elu korda tegemisele siis oleksid Sa üpris pea sellises olukorras, kus Sa oled päriselt ka õnnelik. Minu elu arutamine ei tee Su elu ilusamaks või kergemaks. Päriselt ka ei tee. See, kui otsid hindasi palju ma millegi eest maksnud olen või kui mitme firmaga ma koostöid teen ei too Sinu rahakotti raha juurde.

Üldiselt arvan ma, et need inimesed, kes muudkui arutavad teisi ja teiste elusi ja elavad nende eludes siis nad ise on väga katkised inimesed. Selle asemel, et tegeleda enda sisemaailmaga ja vaadata enda probleemidele otsa elavad need inimesed teiste elu. Ausalt ka Su elu ei muutu paremaks, kui saad mulle sitta keerata või mulle halvasti öelda.

Sa ei ole Su minevik

Ma olen lapsest saati tundnud, et see maailm, kus ma praegu elan, et ma ei kuulu siia. Ma pole kunagi tundnud ennast mitte kuskil turvaliselt, ma ei ole kunagi tundnud, et kuulun kuskile. Mul on alati olnud tunne, et ma olen kõrvalejäetud ja pean üksi hakkama saama. Ja ma olengi seda teinud. Ma olen enda elus hakkama saanud täpselt nii hästi, kui ma olen osanud. Jah, ma olen teinud vigu, me kõik teeme neid, kuid ma olen nendest õppinud ja tänu nendele arenenud. Ma tean täna, mis on see, mida ma tahan teha ja ma suudan teha rahu enda minevikuga. Minu minevik ei tee minust seda, kes ma olen. Ma olen täpselt see, kelleks ma ennast mõtlen. Tahad elus midagi saavutada? Siis palun hakka selle suunas enda samme seadma. Mida Sa ootad? Mitte keegi teine ei tule Sind päästma, ainult Sina ise saad ennast päästa 💙