Kristallid

Lasuriit

Lapsis Lazuli (Lasuriit) tähendab taevasinist kivi. Egiptuses oli Lasuriit kuningate ja sisemise nägemise kivi ning teda võisid kanda ainult vaaraod ja ülempreestrid. Temast valmistati ka skarabeuseid, mis sümboliseerisid igavest elu. Lasuriiti austati nii väga, et tal ei tohtinud olla rohkem kui üks omanik ja kandja surma korral pandi kivi talle hauda kaasa. Lasuriidile omistati igal pool tervendavaid ja puhastavaid omadusi. Ta andis meelerahu ja tasakaalu, ravis palavikku, lühinägelikkust ja verehaigusi. Egiptuses oli Lasuriidi pulber mürkidele vastumürgiks. Indias tundi teda kaitsva kivina ja lastele kingiti seda vääriskivi eriti.

Sinine värv kivil sümboliseerib kesköö vaikust ja kullavärviline püriit tarkust. Lasuriit on meele valgustumise kivi. Ta mõjub tugevalt ja läbitungivalt ning avab tee sisemaailma. Murrab meele püstitatud takistused ja avab alateadvuse väravad. On alati olnud üksinduses elavate ja mediteerijate kivi, sest ta suurendab meele jõudu ja aitab mõtted sissepoole pöörata. Vabastab meele vanadest mõttemallidest ja loob parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Ta annab ka unistuste teostamiseks julgust. Harmoniseerib kõigi energiakeskuste avanemist ja puhastab aurat Karma koormast. Aktiviseerib oma kandja vaimseid võimeid ja teadlikult kastutatuna loob ühenduse vaimsete õpetajatega.

Avab kolmanda silma ja tasakaalustab kurgutšakrat. Stimuleerib valgustatust ja tööd unenägudega ning tugevdab psüühilisi võimeid, kergendab vaimseid rännakuid, võimendab vaimset ja hingelist jõudu. Kivi vabastab kiiresti stressist, luues sügava rahuseisundi. Selle meelerahu on tohutu ja see on võtmeks vaimsete saavutuste juurde.

Lasuriit on kaitsev kivi, mis kontakteerub vaimsete valvuritega. See kivi tunneb ära psüühilise rünnaku, blokeerib selle ja suunab energia tagasi algallika juurde. Õpetab mõistma räägitud sõna väge ning võib pöörata tagasi needusi või haigusseisundit, mida on põhjustanud minevikus väljaütlemata jäänud asjad.

Kivi harmoniseerib füüsilist, emotisonaalset, vaimset ja hingelist tasandit. Kui nendel tasanditel esineb tasakaalutust võib tekkida depressioon, stress ja motiveerimatus. Tasakaalu korral toob see kooskõla sügavat sisemist enesetunnetust.

Lasuriit julgustab leidma enda eluülesannet. Ilmutab sisemist tõde, suurendab eneseteadlikkust. Kui allasurutud viha põhjustab kurguprobleeme või suhtlemisraskusi, aitab lasuriit need vabastada. Annab inimesele kestvat ausust, kaastunnet ja õiglust.

Lasuriit on tugev mõtete võimendaja. See stimuleerib kõrgemaid meeleandeid, tuues objektiivsust ja selgust. Innustab loobust allikale häälestumise läbi. Aitab silmitsi seista tõega ning paremini vastu võtta seda, mida see tõde õpetab. Toetab oma arvamuste väljaütlemises ja toob harmooniat konfliktidesse. Õpetab aktiivse kuulamise väärtust.

Seob armastus- ja sõprussuhteid ning abistab tunnete ja emotsioonide väljendamises. Lisaks usutakse, et Lasuriit leevendab valu, eriti migreenitüüpi peavalusid. Aitab jagu saada depressioonist, toob kasu hingamis- ja närvisüsteemile, kurgule, kõrile, kilpnäärmele. Puhastab elundeid, luuüdi, harknääret ja immuunsusteemi. Leevendab unetust, pearinglust ning alandab vererõhku.

Ricca tootevalikust leiab Lasuriidi kristallingli veepudeli, mis toetab Sind ülal kirjeldatud viisil*.

*Kogu informatsioon pärineb sajandi pikkusel ajalool ja inimeste uskumusel.