Podcast

Ricca podcast osa #5

Seekord on meil pisikene juubel ja tegime veidikene teistsuguse osa ning sukeldusime aega, kui olime lapsed, lugesime raamatust Väärtusta Ennast mõned lõigud ette ja arutasime nende üle.

aega

Keegi meist pole meelega pimedust valinud. See olukord, kui liikusid autentsusest mitteautentsusesse, saabus nende asjade tõttu, mida Sa oled kogenud. See saabus mõjutamise ja haavamise pärast. Kas Sa mäletad aega, kui olid väike – süütuse aega? Aega, mil elu oli nii lihtne, mänguline ja vaba? Polnud mingit sundsust olla keegi teine, kui Sa olid. Sa ei mõelnud sellele, mida teised inimesed Sinust arvavad. Sa ei näinud erinevusi enda ja oma sõprade vahel. Oli vaid lihtne, piiritu, autentne ja loomulik rõõm.

Jõudsime ka ise järeldusele, et enne kooli tegelikult oligi nii. Väiksena me ei mõelnud sellele, mida keegi meist arvab, mis meil seljas on või üldse millised me välja näeme. Me olime täpselt need, kes me olime. Polnud ka sellist asja, et keegi oleks ekstra silma paistnud või, et oleks kellestki parem olnud. Vaatasime tagasi enda lapsepõlve ja arutasime veidi sellel teemal, et, kuidas olid asjad meie ajal, kui me noored olime ja, kuidas on asjad praegu.

Selles elu staadiumis mängid Sa tundide viisi pargis, panemata tähele aega. Sa ehitad rannas liivalosse ja vaatad, kuidas lained need ära pühivad. Sa istud rohul, teed varbad mudaseks, itsitad ja naerad valjusti. Sa tunned end vabalt. Sageli oled Sa oma kujutluste maailmas – süütust lapsest saab baleriin, superkangelane või kauboi. Elu on lihtne, voolab armastuse, rahu, uudishimu, avastamise ja täitumusega. Aga Sa lõhud kogemata elutoa akna. Su isa karjub. Esimest korda elus öeldakse Sulle, et Sa oled paha laps. Sa koged hirmu. Sa tunned häbi. Sinu turvalisuse alus on puruks. Rohkem kui midagi muud tahad Sa isa armastust ja tunnustust.

Rääkisime enda esimestest mälestustest, mis meile pähe tulid, kui me vanemate käest riielda saime. Miks Caroly lapsena pidi aru andma, et ta valetas? Ja miks ta valetas? Millised olid alati Marko vabandused ja põhjendused, kui ta nö pahandusi tegi? Mida me vanemad meile mõlemale ütlesid alati meie vabanduste peale, et aga teised tegid?

Caroly läks tagasi aega, kui oli laps ja räägib veidikene enda kooli ajast, miks teda kiusati? Kuidas ta sai jagu kiusamisest?

Kas laste poolne kiusamine tuleb kodust? Kas vägivald on kiusamise vastu tõesti ainus lahendus? Kas elu on ikkagi nii mustvalge, et vangis olevad inimesed on automaatselt halvad? Kui palju tegelikult ühiskond meid survestab ja mõjutab? Kui võimas on tegelikult armastus? Puudutame ka veidikene hetkelist olukorda ja palju muud. Kuula podcastist ja saa teada, mida arvame meie!