hirmud
Mõtted

Kuidas lasta lahti oma hirmud?

Kuidas lasta lahti oma hirmud? Milleks see vajalik on?

Meil kõigil on oma hirmud. Kõikidest nii-öelda negatiivsetest emotsioonidest on hirm üks tugevamaid. Kas Sina oled ärev, stressis ja hirmul, kui mõtled kõigele, mis võib elus valesti minna?

Kui jah, siis tea, et Sa pole üksi! Meil kõigil on oma hirmud, millega me peaksime tegelema, et jõuaksime muutusteni, mida otsime. Hirm hoiab Sind tagasi, kuid armastus täidab Sind positiivsusega ja suurendab Sinu energiavibratsiooni, mitte ei tõmba seda alla nagu hirm. Toon välja mõned punktid, mida saad kohe teha selleks, et muuta hirm armastuseks.

Lase hirmust lahti: mõista oma hirme

Kõigepealt tuleks analüüsida enda muresid ja leida algallikas, mis seda põhjustab. See ei ole lihtne protsess, see võib osutuda raskemaks, kui me algul arvata oskame. Paljud eelistavad oma hirme lihtsalt eirata, sest nad ei taha nendesse sügavamalt vaadata. Kuid selleks, et me saaksime emotsionaalselt tugevamaks peame tegelema enda sisemaailmaga ja nende probleemidega, mis meie sees on. Nende emotsioonide varjamine ei aita Sind. Mure jääb endiselt alles, Sa vaid ignoreerid seda.

Võta enda emotsioonid omaks ja juhi neid: Oluline on mõista, et hirmu muutmine armastuseks ei tähenda oma tunnete allasurumist ega eiramist

Enda emotsioonide juhtimine on väga kasulik oskus. Mõte on selles, et saad need emotsioonid täielikult omaks võtta. Alusta sellest, et tunnista endale neid emotsioone ja leia viis nende töötlemiseks, et saaksid nendest lahti lasta. Kirjuta näiteks päevikusse, tegele loominguliste tegevustega nt joonistamine, maalimine, muusika kuulamine või suuna enda emotsioonid füüsilistesse tegevustesse, nagu jooksmine, tantsimine, poksimine vms. Leia endale tegevus, mis sobib just Sulle. Mulle endale meeldib näiteks viibida looduses, vaadata öist tähistaevast jms, mis iganes Sul toimib kasuta seda.

Kirjuta enda hirmud paberile: See võib tunduda vastupidise efektina, kuna keskendute oma hirmudele, kuid mõnikord on probleemidega silmitsi seismine oluline, et nendest lõpuks lahti lasta

Leia endas see julgus maha istuda ja kirjutada üles see, mis Sind murelikuks teeb/tegi. Sa näed, et mõned hirmud on paberile kirja pannes tegelikult naeruväärsed ja Sul on lihtne neid unustada. Teiselt poolt võid leida hirme, mille olemasolust Sa polnud isegi mitte teadlik. Kuid ära muretse, see on hea. Paljudel meist on hirmud, mis söövad meid seestpoolt, kuna need on meis olnud nii kaua, et neist said alateadlikult tõekspidamised ja me isegi ei mõista kohati, et need olemas on. Peidetud hirmude leidmine on oluline, kuna läbi selle, et need tulevad esile saad Sa alustada nende lahti laskmise protsessi.

Ava oma hirmud

Suur osa hirmu väest tuleneb sellest, et me mõistame neid sageli halvasti. Mõtle näiteks aegadele, kus oled kogenud rahutust, pekslevat südant või ebaõnnestumishirmu, ilma, et oleksid tegelikult aru saanud sellest, mis Sind hirmutab või miks. Läbi teadliku hirmu mõistmise saad Sa tekitada rohkem ruumi armastuse jaoks ja läbi teadliku mõistmise saame me vähendada hirmu. Vaata hirmule otse silma ja hakka välja selgitama selle juuri, mida see esindab, kuidas see on seotud Sinu minapildiga, miks see hirm tekkis jne. Paljudel juhtudel võid avastada, et sellised piiravad tõekspidamised ongi põhjuseks, miks me kordame pidevalt ühte ja sama käitumismustrit. Sa võid asendada enda hirmud positiivsete ja armastavate mõtetega. Sõltuvalt siis sellest, mille suhtes Sul hirm on. Näiteks, kui Sul on hirm, et mitte keegi mind ei armasta, siis tea, et alati on keegi, kes Sind armastab. Sina ise pead olema enda parim sõber ja pakkuma iseendale armastust ainult sel juhul saad Sa seda ka väljapoolt. Lase sellest hirmust lahti. Muuda enda mõttemustreid.

Tööta oma hirmudest lahti laskmise nimel, see ei tule üleöö ega kergelt

Kui Sa oled enda jaoks selgeks saanud, millised on Sinu hirmud, võid hakata neid oma elust kõrvaldama. Esimese ja kõige olulisema sammu oled Sa juba ära teinud. Kui Sa tunnistad endale oma hirme siis oled Sa palju teadlikum enda seisundist ja Sul on võimalus muuta oma suhteid hirmuga. Oluline on see, et Sa oleksid iseenda vastu aus ja Sa ei süüdistaks ennast mitte milleski. Inimestena on meil kõigil oma hirmud, pea seda meeles.

Keskendu sellele, et teed head

Alateadlikult tahame me kõik, et inimesed meid kuulaksid, hindaksid ja tõeliselt meid näeksid, eks? Järelikult on üks parimaid asju, mida Sa saad teha, kuula teist inimest, ära anna hinnanguid, lihtsalt kuula. Ole hetkes täielikult kohal ja paku teisele inimesele enda empaatiat. Kujunda hirm ümber armastuseks. Kui me suudame kuulata teist inimest, ilma, et me annaksime hinnanguid siis selline armastus muudab teise inimese jaoks maailma automaatselt paremaks kohaks. Ta tunneb, et Sa hindad ja näed teda tõeliselt sellisena nagu ta on. Läbi selle kasvatad endas ka empaatiavõimet. Ehk siis järgmine kord, kui tunned hirmu, mõtle, kuidas saaksid sel moel armastust pakkuda ja vii oma tähelepanu just sellele. Kui me astume vastu enda hirmudele siis läbi selle saame me aidata ka teisi.

Ole avatud meelega

Kui me tunneme hirmu siis on loomulik, et me automaatselt sulgume iseendasse, isegi kui Sa muidu oled avatud inimene. Järgmine kord, kui tunned, et hirm hakkab Sind õõnestama, võitle selle nimel, et meel ja süda oleksid võimalikele tegevussuundadele avatud. Küsi iseendalt, mida saaksid teha, et ennast praeguses olukorras paremini tunneksid, astu välja enda mugavustsoonist. Väikesed, kuid tahtlikud sammud aitavad. Ära tõrju eemale inimesi, kes Sinust hoolivad ja tahavad Sind aidata. Ära isoleeri ennast ning ära hoia kõiki oma muresid enda sees. Kasuta oma tugivõrgustikku ja tea, et pole häbi ennast haavatavaks teha. See, kes ütleb, et haavatavus on nõrkus, sellel puudub ka emaatiavõime, usu mind, tal on endal hirme, millega ta peaks tegelema. Haavatuvus näitab seda, et me oleme kõik inimesed ja ei ole vaja mängida kangelast, kui me tegelikult seesmiselt tunneme ennast halvasti.

Kiirga endast välja armastust

Üks viis, kuidas armastus välja saad anda on see, kui näitad kaastunnet ja mõismist ümbritseva vastu, kuid see pole ainus viis. Sa võid proovida meditatsiooniharjutusi, mis hõlmavad Sinu südame kujutlemist teistele armastuse saatmisega, olgu see siis abivajav kogukond, kurbust kogev inimene või lihtsalt keegi, kellele soovid alati parimat. See lihtne tegu viib Sind küllusega kooskõlla, pannes Sind õigesse kohta, et avaldada seda, mida soovid tulevikus näha. Lisaks kaalu ideed teha iga päev üks juhuslik heategu, kasvõi tänaval võõrale naeratamine. Sa tõmbad ligi seda, mida Sa maailmale saadad ja annad. Heategude tegemine sõprade kui ka võõraste jaoks aitab Sul oma ellu palju rohkem head ligi meelitada, sest Sa annad headust välja ja saad seda ka vastu.

Ära karda küsida abi

Mõnikord on meie hirmud nii sügaval meie alateadvuses, et me ei pruugi üksinda nendega toime tulla. Ära karda küsida abi, see ei ole nõrkus. Iseenda sisemaailmaga töötamine on üks raskemaid asju ja on okei, kui vajad selleks abi. Enamik meist vajavad abi sellel teekonnal. Leia enda jaoks sobiv lahendus. Meie seas on palju neid, kellel on sensitiivsed võimed ja, kes osakavad meid paremini lugeda, kui me ise. Vahel piisab, kui lähed, kellegi juurde, kes viib Sind hüpnoosiseisundisse või meditatiivsesse seisundisse. Võimalusi on väga palju. Põhiline on see, et Sa ei kardaks küsida abi. Vahel võib aidata lihtsalt see, kui saad enda seest kõik välja rääkida kellelegi, vahel on vaja kellegi abi, Sa tunned ise selle ära. Mina olen ise käinud hüpnoosis, mis viis mind tagasi lapsepõlve ja tean, et see sündmus, millesse ma hüpnoosiseisundis läksin on üks valusamaid mälestusi lapsepõlves ja see on see, millega ma pean tegelema, kuid kohati ei oska me üksida ega saagi iseseisvalt sellest valust lahti lasta. Olete ju kuulnud küll, kui inimene ütleb, et jah ma olen sellest lahti lasknud, kuid reaalsuses ta lihtsalt on selle endas allasurunud ja ei tunnista iseendalegi seda, et tegelikkuses on see probleem endiselt alles.

Ka mina ei oska veel üksinda iseendasse vaadata ja kasutan samuti teejuhte, kes mind suunavad õigele teele. Lisaks kasutan ma kristalle, mis annavad mulle lisajõudu ja kaitset. Hoia ennast ja armasta ennast täpselt sellisena nagu Sa oled <3