esimest korda
Podcast

Ricca podcast #7, esimest korda külaline

Esimest korda oli meil podcastis külaline 🥳

Esimest korda oli meil saates külaline ja enam põnevam osa poleks saanud tulla. Jutustasime Sten-Kristjan Saarikuga, kelle jaoks oli podcasti külastamine esmakordne ja mul on siiralt heameel, et ta tuli ja jagas meiega enda mõtteid. Meie seekordne osa läks küll suhteliselt pikaks, kuid me ei suutnud kuidagi seda osa lühendada sest see, mis Sten rääkis oli nii inspireeriv ja tegelikult see 3 tundi möödub täiesti märkamatult. Kui me seda osa salvestasime siis me ei saanud ise arugi, et see osa nii pikaks läks, kuid head asja ei saa lühendada. Usun, et inspiratsiooni sellest osast saavad paljud ja aitäh veelkord Sten, et tulid.

Kas me hingame valesti?

Sten rääkis meile täpsemalt hingamisest ja sellest, miks see oluline on. Kas Sina hingad õigesti? Valesti hingamine on näiteks see, et me hingame suu kaudu, pinnapealselt ja enesele teadvustamata. Teadlik hingamine, kõlab huvitavalt eks? See tegelikult tähendabki seda, et Sa teadvustad iga enda hingetõmmet ja läbi selle on võimalik isegi ennast rahustada, kui miski peaks Sind ärritama. Jooga on tugevasti seotud hingamisega ja läbi selle on Sten õppinud erinevaid hingamistehnikaid ja praktiseerib neid igapäevaselt. Lisaks on Stenist tulevikus saamas joogaõpetaja. Milline joogastiil on Steni lemmik? Kuula järgi meie podcastist ja saad teada 🧘‍♀🧘

Miks Kaitsevägi tekitas Stenis viha?

Vabatahtlikult ei võtaks ilmselt päris paljud sellest osa ja tänu sellele ongi see kohustuslikuks tehtud, kuid kas see ikkagi on õige koht? Sa pead olema koos erinevate inimestega koos, tegema mingeid asju, mis on täiesti tobedad ja ei täida mingit eesmärki. Hästi palju on kiusamist ja pannakse inimest proovile, et kas Sa allud või ei allu. Vaimne terror ja kiusamine, mida tuli seal läbi elada tekitas Stenis väga suurt viha, kuid samas see kõik õpetas ja arendas ka teda vaimsel tasandil. Lõpuks pani ta enda viha muusikasse ja elas ennast läbi selle välja.

Kas tänu seksile astus Sten sammu veganluseni?

Sten tegi algul kuu ajalise vegan challenge, et teada saada kas siis tõesti läbi veganluse on seks parem. Ja ta tõdes, et jah seks on parem. Lisaks hakkas ta sellel ajal ennast rohkem harima veganluse valdkonnas ja luges erinevaid materjale ja vaatas videosi, kuidas tegelikult loomi tapetakse ja vägisatakse. Sten sai aru, et see kõik on puhas ajupesu ja propaganda ning meie enda valik ise valida, mida me sööme on jäetud välja läbi massimeedia ja reklaamide. Läbi veganluse teekonna hakkas Sten rohkem tähelepanu pöörama keskkonnale, et seda hoida ja jäädavalt jääb ta veganiks sellepärast, et ta ei taha tekitada loomadele kannatusi. Inimestena on meil valikuvõimalus valida, kuidas meie harjumused mõjuvad keskkonnale ja muudele elusolenditele.

Miks Sten käis tänaval inimestele tänaval loomade tapmisvideosi näitamas?

Sten tahtis tõsta inimeste teadlikkust, et kuidas tegelikult neid loomi tapetakse ja, kuidas see loomne toit meie lauale jõuab. Paljude jaoks oli see suhteliselt šokeeriv ja inimesed üllatusid, et nad ei olnud teadlikud sellest, kuidas päriselt neid loomi koheldakse. Kaklusega ükski tänaval viibimine ei lõppenud ja enamik inimesi siiski tänasid selle silmiavava info eest. Kuidas käituksid Sina?

Lisaks räägib Sten lähemalt sellest, kuidas loomi vägistatakse ja neilt lapsi ära võetakse lihtsalt sellepärast, et inimeste lauale tuua piim. Mis värk on veganitel meega? Miks siiski ei ole okei süüa kanamuna? Kas kuked pannakse kuskile blenderisse? Kuula järgi meie podcastist ja saad kõikidele küsimustele vastused.

Eelmist osa saad kuulata SIIN!

NB! Meie eesmärk ei ole mitte kedagi sildistada või hukka mõista, meie soov oli tõsta inimeste teadlikkust! Me ei arva, et keegi on kellestki parem ja ei õhuta viha. Hoolime endast ja enda tervisest ning kuulame oma keha, kui Sa tunned, et iga kord peale liha tarbimist on Sul raske olla ja su organism ei seedi seda ära siis miks ennast sundida? Kuula iseenast.