teine nädal
Tuleviku Koolitaja

Teine nädal

Koolituse teine nädal on seljataga, infot on palju, kuid vaikselt hakkab kõik arusaadavamaks muutuma

Hetkel on kõik distantsil ja ma pole eriti kindel, et see distantsil olemine mulle sobib. Arvuti taga neli tundi istuda ei ole just kõige meeldivam ja aju kuidagi lülitab ennast poole pealt välja. Tähelepanu hakkab palju kiiremini hajuma, kui muidu koolitusklassis. Kuigi koolituse käigus ei saa arugi, kui see neli tundi on möödas, aeg läheb suhteliselt kiiresti, kuid infot on palju. Teoreetiline pool õppimise juures vist ongi kõige tüütum eks?

Teine nädal muutis selgemaks koolitajate tasemed

Idee poolest, kui meie grupp koolituse läbi teeb siis oleme me seitsmenda taseme koolitajad, kuid selle jaoks, et see paber saada.. Lihtsam on ilmselt seda paberit mitte endale teha, sest ajakulu ja närvikulu tundub sellega üpris suur. Kui Su käest küsitakse, et mis värvi on tuul ja kuidas põhjendad seda siis pigem jätaks selle paberi sinna paika. Aga teadmiste poolest vähemalt vastame me sellele tasemele. Kaheksas tase on koolitajate viimane tase ja selle jaoks, et see endale saada pead Sa olema põhimõtteliselt juba teadlane. Põnev eks.

Praktiline või teoreetiline?

Me teame kõik, et teoreetiline pool on tavaliselt suhteliselt igav ja tüütu, vähemalt minu jaoks, kuid mingil määral on seda siiski vaja koolitustel. Koolitus peaks olema pigem praktiline ja teoreetilist poolt peaks olema vähem, sest läbi praktika õpivad inimesed palju kiiremini ja paremini. Ma olen käinud ise koolitustel, mis on ülesse ehitatud 95% teoreetilisele poolele ja 5% praktilist osa ja peale koolituse lõppu on pea väsinud ja mõte ei tööta üldse. See on teada tõde, et läbi praktika me õpime rohkem ja kiiremini. Ehk siis, kui Sa tahad enda koolituse teha inimestele huvitavaks ja põnevaks siis kasuta vähem teooriat ja pane sellesse rohkem praktikat.

Kas kõik koolituspakkumised tuleks vastu võtta?

Usun, et paljud, kes on koolitajate paberid kätte saanud tahaksid võtta vastu enamik pakkumised, mis neile lauale tekivad, kuid sellel pole mõtet. Alati tuleks otsustada selle järgi, kuidas Sa ise ennast tunned. Kui tunned, et midagi ikkagi ei sobi ja sisetunne ütleb, et pigem ära võta seda tööd vastu siis ära võtagi. Raha pärast seda teha ei ole mõtet, see peegeldub Sinust välja. Mida paremini Sa tunned ennast koolitust tehes seda paremini tunneb ennast ka inimene, kes Su koolitusel on. Sulle peab enda töö meeldima sest vastasel juhul võid lihtsalt läbi põleda.

Kes saab minust?

Ma kaldun ise arvama, et minust saab pigem mentor-coach, kuid ma ei ütle, et ma ei kavatse kunagi ühtegi koolitust teha sest ma olen neid juba praeguseks teinud, kuid mulle pigem meeldiks tegeleda inimesega üks-ühele. Muidugi meeldib mulle ka spiikri roll, sest rääkida mulle meeldib. Ma ise siiski kaldun arvama, et koolituse lõpuks olen saanud valmis mentor-coachi materjalid, jah ma plaanin kaks asja ühendada. Tuleviku koolitajad ju peaksidki suutma erinevaid ametirolle omavahel siduda, milleks muidu nimetus Tuleviku koolitaja. Igatahes vaatame, kuhu see teekond mind viib ja seni ma ammutan põnevusega uut infot ja kasvan koos teistega.