Tuleviku Koolitaja
Tuleviku Koolitaja

Tuleviku Koolitaja

Tuleviku Koolitaja? Mida see endast kujutab ja miks just selline koolituse valik? Tegelikult selle koolituse tõi mu eluteele Saatus või Universum, kuidas keegi usub. Järgmised viis kuud annan ma endast maksimumi, et saavutaksin lõpuks selle, mida olen alati soovinud, aidata teisi inimesi. See koolitus on praktilisem ja loovam, kui on tavaharidus ja see mulle kõige rohkem meeldibki, Marita läheneb mulle vastavalt minu iseloomule ja sellele, mida soovin peale koolituse lõppu saavutada. See personaalsus on mu jaoks ilmselt kõige olulisem selle koolituse juures ja ma olen seda alati hinnanud. Ootan põnevusega, mida see koolitus endaga toob ja võtan rõõmuga kõik teadmised vastu.

Kuidas ma jõudsin üldse sinnani, et hakkasin õppima Tuleviku koolitajaks?

Alustame siis algusest, et kõigil oleks selge pilt asjast, mida ma siis täpsemalt tegema hakkan ja miks? Sattusin ühel päeval Kasvame Koos lehel olevale live videole, mida viisid läbi Maiko & Marita. Selle käigus Marita tutvustas Koolitaja Koolituskeskuse koolitust Tuleviku koolitaja ning ma jäin seda huviga kuulama. Poole live peal tuli välja, et kõigil on võimalus võita TASUTA Tuleviku koolitaja koolitus. Selle jaoks tuli saata motivatsioonikiri või video, et miks just Sinust peaks saama Tuleviku koolitaja. Ma kaua ei mõelnud ja mõtlesin, et okei ma ei sattunud sellele livele juhuslikult peale, et ju see mingi Saatuse poolt märk on. Tegin video valmis ning saatsin ära. Ca nädal aega hiljem oli Maikol & Marital uus live, kus nad hõiskasid välja võitjad ja ma olin üks nendest. Sel hetkel olin ma kergelt šokis ja ei osanud sellele, kuidagi reageerida, kuid ma olin õnnelik ja tänulik selle võimaluse eest.

Esimene tund toimus meil eelmine nädal ja ma sain sealt nii palju uut informatsiooni!

Ma ei olnud üldse teadlik sellest, et koolitajatel on erinevad tasemed, täpsemalt siis neli erinevat taset. Viimase taseme läbinud koolitaja näiteks sobib õppejõuks või lektoriks, mille poole ma ei püüdle, kuna minu jaoks see liiga selline teoreetiline ja teaduslik. Mu jaoks oli muidugi eriti huvitav veel see, et isegi coachidel on kolm erinevat taset ja seda taset hinnatakse tundide arvu ja enesetäiendusega. Põnev eks. Pluss mu jaoks on olnud väga arusaamatud need erinevad nimetused nagu mentor, coach, koolitaja, lektor, spiiker ehk motivatsiooni kõneleja ja praktik. Viimase puhul ma isegi ei teadnud täpsemalt, kes see praktik ikkagi on.

Marita andis meile grupitöö

Üheskoos arutaksime, mis vahe nendel eelnimetatud nimetustel on ja oi see arutelu oli põnev, kuigi vaidlust oli kuidagi vähevõitu, ilmselt kõik alles harjume üksteisega. Algul tundus kerge sest ma usun, et me kõik eeldasime, et teame, kes on, kes. Päriselt saime väga palju uut informatsiooni. Näiteks ma ei teadnud, et ei ole olemas sellist asja nagu grupimentorlus või grupicoaching sest kõik viimasel ajal reklaamivad ju, et oo tule osale minu grupimentorluses või coachingus, kuid see on kõigest “turu solkimine”. Ei teagi, kas see tuleb inimeste teadmatusest või on asi, milleski muus? Igatahes MENTORLUS ja COACHING on ALATI üks ühele. Ei ole olemas sellist asja, et kumbki nendest toimuks grupis. Lisaks ei teadnud ma päris täpselt seda, et mis vahe nendel kahel asjal on.

Mis vahe on mentoril ja coachil?

Mentorlus on suhe, mille käigus teadlikum isik aitab juhtida vähem kogenud isikut. See on õppimise ja arenemise partnerlussuhe kahe inimese vahel, kellest ühel on suur kogemus ja teisel on soov õppida.Mentorlus on alati üks ühele. Mentor juhendab Sind nendes punktides, kus Sul on küsimusi. Ehk siis see, kes mentori valib sellel on küsimused ja mentor vastab nendele ja oma kogemusest annab suuna kätte lähtudes enda kogemusest. Mentor annab edasi enda teadmised, mille on elu käigus läbi teinud, ja räägib alati oma kogemusest.

Coachil on oma tehnikad, küsimuste abil paneb inimesi mõtlema ja analüüsima ja vaatama iseendasse, teema valib alati see, keda õpetatakse. Coach viib protsessi läbi ja annab inimesele õiged küsimused. Ja ta on ALATI erapooletu, vaatab ainult seda, et inimene suudaks enda seest vastuseid leida. Ja coaching on samuti ALATI üks ühele.

Aga kes on ikkagi koolitaja?

Siin ma arvasin ka veidikene valesti. Miks? Sellepärast, et turul on nii palju erinevaid koolitusi ja paljud teevad neid läbi interneti ja grupi suurused pole enamjaolt reguleeritud. Aga tegelikkuses koolitaja pole see, kes teeb 600’le inimesele koolitust, see on juba spiiker ehk motivatsiooni kõneleja. Koolitaja põhirõhk grupil, planeerib teadlikult õppija haridusteed, planeerib õpiarengut, tõstab koolitusprotsessi ümber erinevaid tehnikaid, töötab justkui grupiga, kuid tegelikult on personaalne iga inimese suhtes, läheneb inimesele vastavalt tema iseloomule. Koolitaja on inimene, kellel on teadmised õppiprotsesside juhtimisest. Väga palju erinevaid meetodeid ja tehnikaid. Õpetaja, pedagoog, pedagoogiliste teadmistega. Peab suutma oma seltskonda hallata, väike grupp, max kuni 25. Koolitaja peab keskenduma tulemusele, hindab ära õppija tulemuse ja enda tulemuse, kuidas ta selle saavutab. Ehk siis tegelikult on enamus meil siin turul spiikerid.

Kuidas mulle siiani meeldinud on?

Esimene tund möödus suhteliselt kiiresti (kuigi kestis neli tundi) ja informatsiooni oli suhteliselt palju, kuid nüüd tundub kõik palju loogilisem, kui enne. Klassikaaslased on mul väga vinged ja igaüks neist pakub mulle inspiratsiooni omal moel. Neil kõigil on oma lugu ja nad kõik on väga tugevad ning super vinged inimesed. Mul on siiralt heameel, et elutee mind nende inimestega kokku viis ja saan nii erinevatelt inimestelt õppida midagi juurde. Kontaktid on elus alati olulised ja inimsuhted on mu jaoks olnud koguaeg esikohal. Äge on alustada seda teekonda just nende inimestega. Aitäh Marita ja ootan väga juba meie järgmist tundi <3

Tuleviku koolitaja Caroly

Kõlab päris hästi. Tegelikult on see teekond, millele ma kavatsen ennast pühendada, et ma lõpuks ometi saaksin aidata neid inimesi, kes mu abi vajavad. Olen ka praegu tegelikult vaikselt tegelenud mentorluse ja coachinguga, muidugi enesele teadmata, kuid peale selle koolituse läbimist suudan teha kõike teadlikumalt ja olen palju rohkem selles vallas haritud. Lektorit minust kindlasti ei saa sest teoreetiline ja teaduslik pool pole päris mulle, kuid never say never, ehk vanemas eas mõtlen ümber. Igatahes võtan ma Teid kõiki kaasa enda teekonnale ja jagan iga nädal miskit uut, mis on just seotud selle koolitusega.