loodusterapeut
Podcast

Loodusterapeut Mai-Liis Kivistik

Loodusterapeut Mai-Liis Kivistik käis meil podcastis külas ja veetsime temaga ühe mõnusa päeva. Ta on naine, kes teab taimedest kõike.

Saates rääkis Mai-Liis meile enda elust tippsportlasena ja ta tõsimeeli arvas, et ainus elutõde ongi tantsimine, kuid elul olid temaga teised plaanid. Trauma tagajärjel pidi Mai-Liis tantsimise unustama ja enda eluga edasi minema, mis osutus raskemaks, kui ta esijalgu arvas.

Koolis ei õpetata meid iseendasse vaatama ja läbi selle võime me teha väga palju valesi valikuid, mida hiljem kahetseme.

Rääkisime generatsioonide erinevusest ja sellest, kuidas järjest enam hakkavad inimesed väärtustama iseenda seesmist poolt ja on teadlikumad, mida nad päriselt tahavad. Mai-Liis sai läbi erinevate kogemuste lõpuks aru sellest, kes ta tegelikult on ja, mida ta teha soovib.

IT eriala viis Mai-Liisi joogani?!

Jooga annab meelerahu ja aitab välja tulla nö oravrattas olemisest. Jooga stiile on väga palju erinevaid ja igaüks tegelikult leiab endale sobiva. Kui oled kunagi mõelnud jooga peale siis kindlasti uuri erinevate joogastiilide kohta ja leia see, mis kõnetab just Sind. Läbi jooga saad Sa lahendada erinevaid lapsepõlvetraumasi ja tervendada ennast läbi meditatsiooni.

Meditatsioon ei tule kohe esimeste kordadega, ole kannatlik.

Selle jaoks, et Sa meditatsioonis näeksid tulemusi tuleb siiski seda praktiseerida järjepidevalt. Seega ära karda, et Sa ei oska mediteerida, asi pole üldse selles, et Sa ei oskaks, iga asi võtab lihtsalt aega ja enda mõtete väljalülitamine polegi nii kerge, kui me algul arvata võime. Oluline on see, et oleksid hetkes kohal ja ei läheks enda mõtetega uitama kuskile enda muredesse ja probleemidesse.

Loodusterapeudina lõi Mai-Liis elustiilibrändi Herbazen.

Teadmine, et sisemine tasakaal ja positiivne ellusuhtumine on alati meie endi kätes, jõudis minuni aastal 2012. Füüsilises maailmas elades on mitmeid viise, kuidas end oma keskmesse tuua: energia liigutamine läbi jooga, hingamispraktikate või meditatsioonide. Endaga paremat kontakti aitab luua ka naha eest hoolitsemine loodusliku kosmeetika abil, sest nahk on meie suurim organ ja peegeldab tervise olukorda. Samamoodi panustab meie heaolusse igapäevane toidulaud ning see, mida otsustame suhu panna ja kust tuleb meie toit. Terviklik lähenemine on oluline – võtta vastutus oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

Rääkisime esivanematest, terapeutidest, taimedest ja paljust muust. Kui tunned, et miski nendest Sind kõnetab siis kindlasti mine kuula järgi meie soundcloudis.

Eelmises podcasti osas rääkisime veganlusest, kui Sa veel seda kuulanud ei ole siis saad seda teha SIIN!